Javna ustanova za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode na području Koprivničko-križevačke županije

JAVNA USTANOVA ZA UPRAVLJANJE ZAŠTIĆENIM DIJELOVIMA PRIRODE
NA PODRUČJU KOPRIVNIČKO-KRIŽEVAČKE ŽUPANIJE
Vi ste ovdje: Naslovnica » Aktivnosti » Aktivnosti » Za profesore iz Francuske održano predavanje o zaštiti prirode i zaštićenim područjima Koprivničko-križevačke županije
Srijeda, 25 Svi 2022

Za profesore iz Francuske održano predavanje o zaštiti prirode i zaštićenim područjima Koprivničko-križevačke županije

E-mail Ispis PDF

ÂÂS ciljem prezentacije zaštite prirode u Republici Hrvatskoj, zaštićenih područja Koprivničko-križevačke županije i područja europske mreže Natura 2000 kojima upravlja Javna ustanova za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode na području Koprivničko-križevačke županije za sudionike koji su se osposobljavali u sklopu Erasmus+ programa na Križevačkom Visokom gospodarskom učilištu dana 2. veljače 2016. godine održano je predavanje na engleskom jeziku pod nazivom „Nature protection in the Republic of Croatia and the protected natural areas in the Koprivnica Križevci County". Sudionici predavanja bili su profesori ekonomike i marketinga u području poljoprivrede te su došli iz raznih francuskih srednjih i viših stručnih poljoprivrednih škola u pratnji profesora iz Nacionalne visoke škole za poljoprivredno obrazovanje (L'Ecole Nationale de Formation Agronomique - ENFA) iz Toulousa. Predavanje je održala Marta Lenac stručna suradnica Javne ustanove za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode na području Koprivničko-križevačke županije. Nakon predavanja profesori su postavljali brojna pitanja o zaštićenim područjima naše županije te su pokazali veliku zainteresiranost za njih. Posebice ih je iznenadila brojnost zaštićenih područja u našoj županiji, njihova raznolikost kao i činjenica da neka područja imaju već dugogodišnju zaštitu koja se nije ukidala. Kako se učionica na Ratarni u kojoj se održalo predavanje nalazi nedaleko od dva zaštićena područja u kategoriji parkovne arhitekture i to parka kraj Osnovne škole Vladimir Nazor i parka kraj poljoprivredne škole u Križevcima nadamo se da su ga profesori posjetili te i na terenu mogli doživjeti dio ljepote prirode naše županije.

 DSC 5759